Kurz o misii – 17. října

posted in: Nezařazené | 0

Kurs o misii je určen všem, které zajímá misie. Zváni jsou ti, kdo už s misií mají osobní zkušenosti, i ti, kdo by se rádi dozvěděli více. Je určen budoucím misionářům, podporovatelům, účastníkům výjezdů i těm, kdo by se jen chtěli dozvědět, o čem to vlastně je. Kurz pomůže vidět misii v širším biblickém rámci. Umožní spolu s dalšími přemýšlet o misii, hledat cestu, sdílet myšlenky. Zazní praktické tipy. Bude možnost mluvit s misionáři a lidmi se zájmem o misii.
Kurz tvoří sedm lekcí a každá z nich má tři části – biblické vyučování, praktické vyučování o misii a návštěvu hosta – misionáře, který se podělí o své zkušenosti. Ve všech částech by mělo být dostatek prostoru pro diskuzi. Témata se budou týkat například krátkodobé a dlouhodobé misie, povolání a přípravy, spolupráce s vysílajícím sborem, služby cizincům. Součástí přípravy na jednotlivá setkání bude četba z Bible a knihy Pošli a pomáhej, kterou účastníci kurzu dostanou zdarma. Zveme účastníky všech věkových skupin a všech církví. Pozvánku můžete předávat svým přátelům.
POZOR: JE NUTNÉ SE PŘEDEM PŘIHLÁSIT!
Pro přihlášení prosím napište své jméno, datum narození a ke které církvi patříte. Přihlášky zašlete do 15.10.2018. Počet míst je omezen.
Setkání se konají v knihovně KS Na Žertvách 23, 1. patro.
Kurz je zdarma.
Na viděnou se těší vedoucí kurzu Ivana Šímová (kurz.misie@seznam.cz)

Termíny a témata kurzu:
17.10. Úvod do misie
24.10. Příprava a růst
31.10. Misie a kultura
14.11. Krátkodobá misie
21.11. Dlouhodobá misie
28.11. Péče o misionáře
5.12. Služba cizincům
12.12. Nepovinné setkání určené pro sdílení a modlitby účastníků kurzu