MOMOKON

MORAVSKÁ MODLITEBNÍ KONFERENCE

Vážení a milí bratři a sestry, v únoru minulého roku jsme uspořádali Moravskou modlitební konferenci. Protože konference měla dobrý ohlas, rozhodli jsme se po roce uspořádat další ročník.

21. - 22. února 2020

  • Modlitby
  • Chvály
  • Společenství
0
Ročník

Co je cílem?

Stejně jako v předešlých letech je naším cílem, pozvat křesťany z Moravy a Slezska (a nejen odtud) k dvoudenním modlitbám. Budeme se modlit za návrat společnosti ke křesťanským hodnotám a to nejen v etické oblasti, ale hlavně v duchovní oblasti – za probuzení nevěřících. Sejdeme se na stejném místě jako loni a společně pozvedneme svůj hlas k modlitbám před Boží tváří.

Hlavní řečníci

Libor Michálek

Libora Michálka ocenila Nadace Charty 77 cenou Františka Kriegla za občanskou statečnost. Ocenění mu bylo uděleno i Nadačním fondem proti korupci. Pan Michálek přispěl k tomu, že se za posledních 6 let posunula ČR z 54. místa na 38. pozici v indexu vnímání korupce. Profesní život věnuje prosazování spravedlnosti. V roce 1994 byl vyhozen z investiční společnosti, protože odmítnul provádět machinace s akciemi. V roce 1996 veřejně upozornil na chyby v privatizaci. Od roku 1998 pracoval v Komisi pro cenné papíry, kde pomáhal lidem okradeným ve fondech. V ČNB pomohl zlepšit fungování penzijních fondů. Veřejně známou osobností se stal v roce 2010, kdy na Státním fondu životního prostředí upozornil na korupční tlaky tehdejšího ministra životního prostředí a jeho poradce. Přišel o místo, ale současně bylo uspořeno 250 miliónů korun, které měly jít poradcům a právníkům spřízněným s politiky. V roce 2012 byl zvolen do Senátu v obvodu Prahy 2 a 3 a zaměřil se na omezování prostoru pro korupci.

Petr Walach

Petr Walach je pastorem Apoštoslské církce v Oldřichovicích. Již přes 25 let se věnuje práci s dětmi. V roce 1992 se s 12 vedoucími z České republiky zúčastnil Národního výcvikového tábora Royal Rangers ve Švýcarsku. Program a způsob práce je natolik zaujal, že hned tentýž rok začali organizovat tábory a v následujícím roce 1993 uskutečnili první Národní výcvikový tábor v ČR. V roke 1996 založil Royal Rangers v ČR v jehož čele stojí dodnes. Mezinárodní organizace Royal Rangers vznikla v 60. letech v USA s cílem pomoci mladým lidem najít skutečné životní hodnoty, vybudovat zdravý a pevný charakter,...

Připoj se!

Zanech nám zprávu
  • +420 724 440 520