MOMOKON | PODZIM 2021

MORAVSKÁ MODLITEBNÍ KONFERENCE

Vážení a milí bratři a sestry,

bohužel ne v únoru, jako předchozí tři roky, pořádáme i letos modlitební konferenci pod názvem MoMOKON – Moravská modlitební konference. Jedná se již o čtvrtý ročník, kterým se snažíme navázat na více jak dvacetiletou tradici modlitebních konferencí v naší zemi a zároveň věříme, že se v našem regionu vžije a bude pokračovat.

PROGRAM

Pátek 1. října 2021

17:00 prezence

18:00 Zahájení MoMOKONu

18:00 – 20:00 1. páteční blok

Modlitby na podporu rodiny, modlitby za Ostravu a celý moravskoslezský region. Modlitby za rodinu, za „lidi v moci postavené“ v regionu a v Ostravě, křesťanské písně (chvály), případně aktuální vstupy. Úvodní slovo: Aleš Juchelka, poslanec Poslanecké sněmovny PČR. Chválicí skupina: KS Ostrava

20:00 – 20:30 Přestávka

20:30 – 22:00 2. páteční blok

Modlitby za křesťanskou mládež, za dobré vztahy mezi generacemi v církvi a spolupráci mezi církvemi. Další hlavní předmět modliteb v této části bude jednota církve, práce s mládeží v církvi, návrat společnosti ke křesťanským hodnotám, dále osobní potřeby. Modlitby ve skupinkách, skupinky vytvořené spontánně, chvály. Úvodní slovo: Antonín Kratochvíl, pastor KS Ostrava, moderují členové staršovstva KS Ostrava. Po skončení 2. bloku je možno v modlitbách a rozhovorech ještě pokračovat nejdéle do 24 hodin.

Sobota 2. října 2021

9:30 Prezence

10:00 – 12:30 sobotní blok

Motto této části je: „Plnost Ducha svatého“ AC Bohumín, slovo a chvály se budou prolínat s modlitbami, moderuje Tadek Gaura, pastor AC Bohumín, přestávka 15 minut v průběhu podle potřeby.

Chválicí skupina: AC Bohumín

Program se v detailech může ještě změnit

LOŇSKÝ ROČNÍK

V pátek a v sobotu 21. a 22. února proběhl 3. ročník Moravské modlitební konference v prostorách našeho sboru Církev křesťanské společenství Ostrava v Zálomu. Za oba večery se akce zúčastnilo přibližně 100 lidí z několika denominací.

Jednalo se již o třetí ročník, kterým se snažíme navázat na více jak dvacetiletou tradici modlitebních konferencí v naší zemi a zároveň věříme, že se v našem regionu vžije stejně, jako třeba Alianční týden modliteb, který je v Ostravě tradičně organizován a hojně navštěvován.

Co je cílem konference?

Naším cílem je pozvat křesťany z Moravy a Slezska (a nejen odtud) k dvoudenním modlitbám a protože nám hodně záleží na dobré budoucnosti Církve – bez ohledu na denominace – jsou na první místo postaveny modlitby za návrat společnosti ke křesťanským hodnotám. Sejdeme a společně pozvedneme svůj hlas k modlitbám před Boží tváří.